גמלת ניידות

גמלת ניידות היא תמיכה באמצעות הטבות כספיות, למבוטחים אשר ניידותם מוגבלת עקב ליקויים ברגליים.
תמיכה זו נועדה לסייע להם להשתלב בקהילה ולפתח חיים עצמאיים.
התמיכה כוללת הטבות שונות הניתנות בהתאם לסוג הליקוי.

מי זכאי לקבל גמלת ניידות?

מבוטח שעונה על שני התנאים הבאים זכאי לקבל גמלת ניידות –

1. המבוטח הוא תושב ישראל, נמצא בישראל,מלאו לו 3 שנים והוא עדיין לא הגיע לגיל הפרישה. גיל הפרישה לעניין ניידות נקבע לפי תאריך הלידה (גיל הפרישה של האישה לעניין הטבות בניידות זהה לגיל הפרישה של הגבר).

2. ועדה רפואית של משרד הבריאות קבעה לו אחוזי מוגבלות בניידות עקב ליקויים ברגליו לפי רשימת ליקויים מוגדרת, או שוועדת ערעורים קיבלה את ערעורו בעניין בקשת אחוזי מוגבלות בניידות.

קצבת ניידות חודשית – זוהי קצבה המיועדת לסבסד עבור המבוטח את ההוצאות העיקריות שמצבו משית עליו – הוצאות הניידות.קצבה זו ניתנת למבוטח ללא קשר לבעלות על רכב על ידו.
בשני המקרים (בין אם יש לו רכב ובין אם לאו)יוכל המבוטח לקבל תוספת לקצבה, אם המרחק מביתו למקום עבודתו וחזרה הינו 40 ק"מ לפחות.

גמלת חסר רכב – מוגבל בניידות, הזכאי לקצבת חסר רכב זכאי לקצבה בסכום השווה לקצבת ניידות המשולמת למוגבל בניידות שבבעלותו רישיון נהיגה בר-תוקף, מרוויח משכורת באופן קבוע , נקבעו לו 100% מוגבלות בניידות, והוא בעל רכב שנפח מנועו עד 1,800 סמ"ק.

סכום הקצבה הינו: 2,049 ש"ח (החל ב- 01.07.2008) .

גמלת בעל רכב הינה בהתאם לקריטריונים שנקבעו בהסכם הניידות.במקרים שברישיון הרכב מופיע שם הורה (לקטין), אפוטרופוס או בן זוג של המוגבל בניידות, אין חובה שגם שמו של המוגבל בניידות יופיע ברישיון.

לקביעת פגישה אישית עם עו"ד ינון תמרי מלאו את הטופס וניצור עימכם קשר בהקדם

יצירת קשר

טלפון: 03-9044401

כתובת: רח' מוטה גור 9, קומה רביעית, פארק אולימפיה, פתח תקווה
yinonta@gmail.com

שינוי גודל גופנים