עורך דין ועדות רפואיות

תפקידה של ועדה רפואית הוא להיות הרשות השופטת של המוסד לביטוח לאומי. ההחלטה לתת קצבה כזו אחרת למבוטח מסויים עוברת תמיד דרך ועדה רפואית. מתוקף תפקיד זה החלטותיה של הוועדה אינן ניתנות לביטול אלא באמצעות הליכי ערעור.

כמו כן, חשוב לדעת שהוועדות הרפואיות הן אלו שקובעות בסופו של דבר גם את שיעור הנכות שיקבל המבוטח ולא בתי הדין ולכן בכל מקרה החלטת הוועדה היא זו שבסופו של דבר תקבע את שיעור הגמלה או הפיצוי או הקצבה החודשית להן זכאי המבוטח.

ועדה רפואית הינה גוף רפואי מקצועי, ולכן הליכי הערעור אשר ניתן לנקוט בגין החלטה מוגבלים לעניינים מאוד מסויימים וחוק ביטוח לאומי קובע כי בכל מה שקשור לשיקול דעת רפואי, לא ניתן להשיג על החלטות הוועדה הרפואית בפני בית הדין לעבודה.

הדיון בפני הוועדות הרפואיות הינו דיון מצומצם בדרך כלל. למבוטח מוקצות דקות מספר בהן ניתנת לו האפשרות לשטוח את טענותיו, אך אין הוא יכול להשתתף בזמן קבלת ההחלטה. בהתחשב בכך כי מדובר במעמד אשר אינו מוכר למבוטח, ובכך שאינו מודע לקריטריונים אשר לפיהם מחליטה ועדה רפואית את החלטתה, סביר שהמבוטח לא ידע להציג את מלוא משמעות מצבו הרפואי בפני הועדה בצורה שתעזור לה להחליט לטובתו.

ניסיוננו מלמד, כי עורכי דין אשר מתמחים בדיונים בפני ועדות רפואיות, יודעים בדיוק מה חשוב להדגיש בפני הוועדה הרפואית, וכיצד להציג נכונה את המצב הרפואי בפני הוועדה בהתחשב בהוראות התקנות והחוק. שימוש בעורך דין המתמצא בנושאים אלו ימנע החלטות שגויות והפסד כסף לו זכאי המבוטח ביושר. לאור זאת, משרדינו נוהג להופיע עם לקוחותיו בפני הוועדות הרפואית ביחד עם המבוטח על מנת להבטיח שמקרהו יוצג באור המתאים ביותר.

לקביעת פגישה אישית עם עו"ד ינון תמרי מלאו את הטופס וניצור עימכם קשר בהקדם

יצירת קשר

טלפון: 03-9044401

כתובת: רח' מוטה גור 9, קומה רביעית, פארק אולימפיה, פתח תקווה
yinonta@gmail.com

שינוי גודל גופנים